call_end 021-22638713

بلندترین برج ماژولار دنیا

چندی پیش خبری در مورد بلندترین ساختمان دنیا که قرار است ظرف مدت 90 روز در یکی ازشهرهای چین ساخته شود، منتشر شد. چنین سرعت ساخت باورنکردنی با استفاده از قطعات پیش‌ساخته ممکن می‌شود. در این روش ماژول‌ها یا قطعات پیش‌ساخته در محل ساخت به سرعت سرهم شده و مراحل تکمیلی انجام می‌شود. به چنین ساختمان‌هایی "ساختمان ماژولار" می‌گویند که اشاره به ماژول‌های از پیش آماده شده برای ساخت آن دارد. قرار است در شهر نیویورک هم ساختمان ماژولی بسیار بلندی ساخته شود.


شهردار نیویورک، میکائیل بلومبرگ در افتتاحیه‌ی بلندترین ساختمان ماژولی دنیا که یک ساختمان 32 طبقه است شرکت کرد، این برج مسکونی یکی از 16 ساختمان بلندی است که در طرح آتلانتیک یاردس در بروکلین ساخته می‌شوند. طراحی آن نیز توسط معماران شرکتی در منهتن به نام SHOP صورت گرفته است.در مراسم افتتاحیه، کمپانی Forest City، یکی از 930 ماژولی که در ساخت برج B2 مورد استفاده قرار می‌گیرد را رونمایی کرد. بیش از 60 درصد سازه به صورت پیش‌ساخته است و در ساحل بروکلین ساخته شده و سپس به محل ساختمان منتقل می‌شود.

 

B2 اولین و یکی از 3 ساختمان مسکونی است که قرار است در اطراف برکلیز سنتر ساخته شود. برکلیز سنتر سالن موسیقی و ورزشی با گنجایش 19000 صندلی است که قرار است در ماه سپتامبر گشایش یابد. هر دو سالن ورزشی و موسیقی توسط شرکت SHOP به عنوان بخشی از طرح آتلانتیک یاردس طراحی شده‌اند. البته این طرح از سوی ساکنین به دلیل نداشتن دید کافی مورد انتقاد قرار گرفته است.سه ساختمان مذکور در مجموع 1500 واحد مسکونی دارند و 363 آپارتمان ساختمان B2 تا تابستان قابل بهره‌برداری و سکونت خواهد بود.

لینک کوتاه مطلب http://omransara.ir/p/
نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program