call_end 021-22638713

ابَراستادیوم جام جهانی 2022

آخرین اقدام قطر برای ساخت استادیوم جام جهانی 2022 میلادی ایجاد یک سقف با الگویی هندسی است که 40 هزار تماشاگر را در خود جای داده و دارای یک سیستم تهویه دائمی است.

سقف این استادیوم به شکل مجموعه­ای از چندین مثلث ساخته ­شده است که بنابر ادعای سازندگان، با هر بار عبور خورشید در آسمان، تغییر رنگ می­دهند. این تغییر رنگ در قسمت داخلی نیز رخ می­دهد. در این قسمت تکه­پاره‌­های نیمه­شفاف چراغ‌داری تعبیه شده­اند که در زمان مسابقات فوتبال و سایر رخدادها نور و طرح سقف را تغییر می­دهند.

در زمان مسابقه زمین بازی و جایگاه تماشاچیان بین 24 تا 28 درجه سانتیگراد خنک شده و بنا بر گفته مهندسان پروژه، انرژی مورد نیاز برای این کار توسط چندین پنل خورشیدی و فوتوولتائیک تامین می­شود.

این استادیوم دارای قابلیت تغییر ظرفیت نیز می­ باشد و با اتمام جام جهانی می­توان ظرفیت آن را از 40 هزار به 25 هزار نفر کاهش داد. استادیوم قطر و محدوده آن شامل کلینیک­های سلامتی و پزشکی کودکان و بزرگسالان و نیز سالن ژیمناستیک، استخر، زمین تنیس، زمین فوتبال زنانه و مردانه و تجهیزات صخره­نوردی می­باشد.

این پروژه به دنبال دریافت گواهینامه طلایی LEED می­باشد و به این منظور جنبه­ هایی از طراحی پایدار مانند سقف­ های سبز، اقدامات ابداعی کاهش مصرف انرژی و بازیافت آب را نیز در برمی­گیرد. انتظار می­رود ساخت این استادیوم در سال 2018 به پایان برسد.

لینک کوتاه مطلب http://omransara.ir/p/
نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران