جذب 80 دانشجوی اقلیم کردستان عراق در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج از جذب 80 دانشجوی خارجی از اقلیم کردستان عراق در این دانشگاه خبر داد.

محمدقربان کیانی، امروز در جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج برگزار شد، به اقدامات صورت گرفته برای ارتقاء جایگاه واحد سنندج اشاره و اظهار کرد: امسال برای اولین بار جذب دانشجویان خارجی در واحد سنندج آغاز شده است و در گام اول حدود 80 دانشجوی خارجی جذب شده اند.
وی با اشاره به ادامه‌ این سیاست، افزود: در روزهای آینده و با انعقاد تفاهم نامه ای مشترک زمینه برای گسترش همکاری‌ها با اقلیم کردستان عراق فراهم می شود و دانشگاه آزاد در این منطقه به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در ادامه عنوان کرد: در کنار این مهم، شمار رشته های تحصیلات تکمیلی از 15 مورد در سال 93، به بیش از 100 مورد در سال جاری رسیده است
وی با تأکید بر تلاش نتیجه بخش برای بازپرداخت 13 میلیارد تومان از بدیهی‌های این واحد دانشگاهی، بیان کرد: در این بخش از تمامی ظرفیت‌های در اختیار استفاده شده است و انتظار می رود که این روند ادامه داشته باشد.
کیانی همچنین با اشاره به افزایش رشته‌های مصوب و راه اندازای تعداد زیادی عناوین جدید رشته‌های آموزشی به ویژه در بخش تحصیلات تکمیلی، افزایش تعداد اساتید جذب شده با مراتب دانشگاهی استاد تمام و دانشیار و ارتقای مرتبه اعضای هیأت علمی واحد سنندج، میزان رشد واحد دانشگاهی سنندج را طی سه سال گذشته به نسبت مراکز استان‌های همجوار برتر و بیشتر ارزیابی کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه نیاز اصلی جامعه، وحدت و همدلی است، خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای اصلی ما در شرایط فعلی الگو قرار دادن حضرت محمد (ص) و حرکت در مسیر ایشان است.
در جریان برگزاری این مراسم، علاوه بر برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری نظیر مولودی خوانی و اجرای مسابقات حضوری برای حاضران، در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از خدمات سالیان متمادی محمود سقزی و جمال الدین شکوهی دو بازنشسته این دانشگاه تقدیر شد.

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران