call_end 021-22638713

اختصاص ظرفیت پذیرش جداگانه برای دانشجویان خارجی

دکتر حسین سلیمی با بیان اینکه پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه علامه طباطبایی افزایش داشته است،افزود:حدود دو سال گذشته تنها 60 دانشجوی خارجی در دانشگاه علامه تحصیل می کردند اما در حال حاضر نزدیک به 200 دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف در این دانشگاه تحصیل می کنند. امیدواریم تا پایان دولت یازدهم تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه علامه به 400 نفر افزایش پیدا کند.البته هدف دانشگاه جذب دانشجوی خارجی بیشتر در مقاطع تحصیلات تکمیلی است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ظرفیت در نظر گرفته شده برای جذب دانشجویان خارجی با ظرفیت دانشجویان ایرانی متفاوت است،افزود: حضور دانشجویان خارجی ارتباطی با ظرفیت دانشجویان ایرانی ندارد و افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی به معنی کاهش ظرفیت پذیرش دانشجوی داخلی نیست،چنانچه تعداد دانشجویان خارجی در یک رشته کم باشد،این دانشجویان در همان کلاس هایی که برای دانشجویان داخلی برگزار می شود شرکت می کنند اما اگر تعداد دانشجویان خارجی در یک رشته زیاد باشد،برای آن ها کلاس‌های جداگانه ای برگزار می شود.
سلیمی در پایان به این سوال که دانشجویان خارجی در دانشگاه علامه طباطبایی بورسیه هستند یا خیر،پاسخ داد:برخی از این دانشجویان از طرف دولت خود بورس شده‌اند و برخی دیگر با هزینه شخصی در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program