call_end 021-22638713

طرح دانشگاه‌های بدون دخانیات در سال 95 اجرایی می شود

طرح دانشگاه‌های بدون دخانیات در سال 95 اجرایی می شود

این موضوع که دانشجویان نباید در انظار عمومی به استعمال دخانیات بپردازند از جمله موارد آیین‌نامه همه دانشگاه‌ها است و در واقع نباید این اتفاق بیفتد.

معاون فرهنگی دانشجویی و امور مجلس وزیر بهداشت گفت: طرح دانشگاه‌های بدون دخانیات از سال آینده اجرایی خواهد شد.
محمدرضا فراهانی معاونت فرهنگی دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ؛در خصوص طرح دانشگاه‌های بدون دخانیات یا پاک بیان کرد: این موضوع که دانشجویان نباید در انظار عمومی به استعمال دخانیات بپردازند از جمله موارد آیین‌نامه همه دانشگاه‌ها است و در واقع نباید این اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قوانین و مقررات موجود نباید شاهد استفاده علنی از دخانیات در دانشگاه‌ها عنوان کرد: رسیدن به این هدف آرمان بزرگی نیست و باید اتفاق بیفتد و به عبارت دیگر قبح داشتن استعمال دخانیات در مکان‌های عمومی حتما قابل تحقق است اما اینکه بگوییم مصرف دخانیات در دانشجویان به صفر برسد نیازمند صرف انرژی بسیار زیادی است در این راستا باید مسائل فرهنگی و اقتصادی نیز در نظر گرفته شوند.

فراهانی ادامه داد: هر زمان که دنیا عاری از آسیب‌های اجتماعی شود و فرهنگ جامعه متعالی گردد می‌توان به عدم استفاده از دخانیات بین دانشجویان دسترسی پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: به صفر رسیدن استفاده از سیگار در دانشگاه‌ها محقق نمی‌شود مگر اینکه یک جهان‌بینی صحیح با اهداف بلند بر رفتار مردم حاکم شود.

شایان ذکر است که طرح دانشگاه‌های بدون دخانیات یکی از برنامه‌های اصلی سال 95 است.

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program