call_end 021-22638713

رونمایی از جلد دوم مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان

درجریان برگزاری دومین همایش قوانین انرژی درساختمان که با حضور مسوولان عالی رتبه وزارتخانه‌های  نیرو و راه و شهرسازی ونیزرئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار شد، صبح روز گذشته از جلد دوم کتاب "راهنمای مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان" رونمایی شد.
این کتاب توسط کمیته مبحث نوزدهم مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و نیز گروه تدوین مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان تدوین شده است که محتوای آن در برگیرنده جزئیات اجرایی عایق‌کاری حرارتی ساختمان‌ها و هدف از انتشار آن به روزرسانی قوانین و مقررات جهت توسعه و ساخت ساختمان‌های کم مصرف است.
بر اساس این گزارش، مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در سال 1370 به تصویب هیات وزیران رسید و اجرای آن در ساختمان‌های کشور الزامی گردید. این مبحث چندین بار بازنگری شده است و آخرین بازنگری آن در سال 1389 انجام شده است و پس از چاپ به کلیه ارگان‌های کشور ابلاغ شد.
گفتنی است در حال حاضر اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در تمامی ساختمان‌های دولتی اجباری است و اجرای آن برای بخش غیر دولتی در تمامی ساختمان‌های تهران و شهرهای تابعه، شهرستان‌های گروه الف و مراکز استان‌های گروه ب و در سایر شهرها بر اساس زیربنای ساختمان و مطابق با برنامه زمانبندی الزامی می‌باشد.
شایان ذکراست براساس گزارش دبیرخانه دومین همایش قوانین انرژی در ساختمان، اولویت و اهمیت اصلاح الگوی مصرف در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی- اجرایی در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی و تولید انرژی پاک، آشنایی با تکنولوژی و آخرین دستاوردهای بین‌المللی در اجرای راهکارهای بهینه‌سازی مصرف انرژی، ایجاد هم‌افزایی میان ارگان‏‌های ذیربط جهت اجرای راهکارهای بهینه‏ سازی مصرف انرژی و ترویج فرهنگ بهینه‌سازی مصرف انرژی در میان بهره‌برداران و تاکید بر اهمیت انرژی و محیط زیست از شاخص‌ترین اهداف این همایش به شمار می‌رود.

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program