call_end 021-22638713

برگزاری آزمون انتخاب کارشناسان ماده ۲۷ در سال‌جاری


رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان گفت: آزمون انتخاب كارشناسان ماده 27 سازمان نظام مهندسی ساختمان امسال برگزار می‌شود.     
 
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از ایسنا، حسن مجتبی‌زاده ، اظهار کرد: آزمون انتخاب كارشناسان ماده 27 سازمان نظام مهندسی ساختمان امسال برگزار می‌شود.   
 
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور خاطرنشان کرد: با تصویب شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، آزمون انتخاب کارشناسان ماده 27 سازمان نظام مهندسی ساختمان که آخرین بار در سال 90 برگزارشده بود، امسال نیز برگزار خواهد شد.   
 
وی افزود: ماده ۲۷ قانون نظام مهندسی ساختمان به همه وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی ـ نهادها‌، شرکت‌های دولتی، نیروی انتظامی، شهرداری‌ها و امثال‌هم اختیار داده تا بتوانند در امور فنی ساختمان و تعیین قیمت املاک از کارشناسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استفاده کنند.   
 
این مسئول ادامه داد: بر این اساس مهندسان واجد شرایط پس از موفقیت در آزمون و سپری کردن دوره‌های کارآموزی، پروانه کارشناسی دریافت می‌کنند و در چارچوب صلاحیت‌هایی که برای آنان مشخص شده در پاسخ به مرجع درخواست کننده اظهارنظر کرده و آن را در اختیار سازمان قرار می‌دهند.   
 
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با تاکید بر اینکه برگزاری این آزمون می‌تواند کمبود کارشناسان ماده 27 در شهرستان‌های استان را مرتفع کند، یادآور شد: شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان با همکاری نظام مهندسی ساختمان‌ها در اجرای دستور‌العمل ماده 2 آیین‌نامه اجرایی ماده 27 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان‌، آزمون کارشناسی عمومی را برای متقاضیان پروانه کارشناسی عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور برگزار خواهد کرد و به قبول‌شدگان آزمون پس از طی دوره‌های آموزش عملی و کارآموزی در زمینه‌های حقوقی و اجرایی رشته‌های فوق و احراز شرایط زیر پروانه کارشناسی عمومی در رشته مورد تقاضا اعطا خواهد شد. این کارشناسان می‌توانند همانند کارشناسان رسمی دادگستری در موارد مذکور در ماده 27 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان به ارائه خدمات کارشناسی بپردازند.   
   
مجتبی‌زاده اظهار کرد: عضویت در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، دارا بودن پروانه اشتغال به كار مهندسی معتبر در رشته مورد تقاضا، داشتن 10 سال سابقه كار مفید در رشته مورد تقاضا پس از فراغت از تحصیل، قبولی در آزمون مربوط در کنار گذراندن دوره‌های آموزش كارشناسی، نداشتن پیشینه كیفری و محكومیت انتظامی و بالاتر و همچنین برخورداری از سلامتی مناسب برای كارشناسی از مهم‌ترین شرایط لازم برای اخذ پروانه كارشناسی عمومی است.   
 

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program