call_end 021-22638713

فرصت‌‌های جدید اشتغال برای مهندسان در داخل و خارج از کشور

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور و عضو کمیسیون عمران مجلس از راهکارهای جدید شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان و مجلس شورای اسلامی برای ایجاد اشتغال مهندسان خبر داد.
شهرام کوسه غراوی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: با توجه به عضویت حدود 400 هزار مهندس در سازمان های نظام مهندسی، یک راه حل برای اشتغال جامعه مهندسی، می تواند تفاهم نامه های مختلفی باشد که با وزارتخانه ها و بخش های مختلف بسته شده است.
وی افزود: تفاهم نامه هایی که بین وزارتخانه های ذیربط و سازمان نظام مهندسی ساختمان امضا شده است می تواند راهبرد خوبی در جهت اشتغال مهندسان باشد.
کوسه غراوی حوزه راه های روستایی را یکی از راهکارهای ایجاد اشتغال در داخل کشور برای مهندسان دانست و گفت: ساخت راه های روستایی حوزه بسیار گسترده ای است که می توان از توان و پتانسیل مهندسان برای این منظور استفاده کرد و امیدواریم که در مجموعه سازمان نظام مهندسی اتفاقات جدیدی رقم بخورد.
وی در ادامه با اشاره به لزوم به کارگیری از تجارب کشورهای دیگر در راستای رفع معضل اشتغال تاکید کرد: منتهی باید توجه کرد که همه مسائل به یکباره حل شدنی نیست و در این مسیر رسانه ها و جوامع مختلف همه باید کمک کنند تا درنهایت مشکل اشتغال با کمک همدیگر حل و رفع شود.

منبع

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program