call_end 021-22638713

سامانه ثبت تخلفات ساختمانی و شهرسازی

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اعلام کرد: در راستای مأموریت پیاده‌سازی خدمات شهری و نیز به منظور نظارت بر ساخت و ساز و رعایت حقوق شهروندی سامانه شهراه همزمان با سراسر کشور، در این استان راه‌اندازی شد.

هدف از راه اندازی سامانه ثبت تخلفات ساختمانی و شهرسازی استان با هدف ارتقای کیفیت فنی ساختمان‌ها، افزایش کیفیت فضاهای شهری و همچنین افزایش بهره‌وری مصالح، انرژی و سرمایه ملی راه اندازی شد.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی سامانه یاد شده، از این پس شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر نوع تخلف در حوزه ساختمان و یا شهرسازی آن را به اطلاع کارشناسان این اداره کل رسانده تا آن‌ها جهت انجام بازدید حضوری از محل وقوع تخلف اقدام کنند.

وی افزود: افزایش غیرمجاز تراکم، سطح اشغال، تعداد طبقات و سایر موارد مربوط به حوزه ساخت و ساز ساختمانی، رعایت نکردن اصول ایمنی و نیز ساخت و ساز غیرمجاز یا تغییر غیرقانونی کاربری ملک از جمله مواردی است که شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده آن را از طریق سامانه شهراه به نشانی shahrah.mrud.ir انعکاس دهند.

وی بیان کرد: شهروندان می‌توانند با ورود به سامانه شهراه با کلیک یا ورود به قسمت گزارش تخلفات ساختمانی و شهرسازی تخلف مورد نظر را گزارش داده تا بررسی لازم توسط دفتر نظارت عالیه این اداره کل به عمل آید.

در ادامه عبدالرزاقی رئیس اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان این اداره کل با اشاره به ماده ۳۶ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان گفت: کلیه شهروندان در هر موردی که با تخلف مواجه شده یا احتمال تخلف از ضوابط و مقررات شهرسازی و مقررات ملی ساختمان را می‌دهند، شکایت یا گزارش خود را می‌توانند به بخش نظارت عالیه اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین ارائه نمایند.

وی در ادامه گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان پس از دریافت شکایت ساختمان‌ها را مورد رسیدگی و بازرسی قرار می‌دهد و در صورت احراز تخلف از مقررات با ذکر دلایل و مستندات دستور اصلاح یا جلوگیری از ادامه کار را به شهرداری‌ها و مراجع صدور پروانه ساختمانی و مهندس مسئول نظارت ذیربط ابلاغ می‌نماید و تا رفع تخلف موضوع قابل پیگیری است و همچنین در اجرای این امر تمامی مراجع ذیربط موظف به همکاری می‌باشند.

منبع: https://goo.gl/2UE8JW

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program