call_end 021-22638713

رونق به صنعت ساخت و ساز خراسان شمالی بازگشته است

اکبر رمضانی گفت: میزان تهیه نقشه ساختمانی در این استان طی پنج ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به لحاظ مساحت بناهای ساختمانی، 82 درصد افزایش یافته است و پیش بینی می شود افزایش ساخت و ساز در نیمه دوم سال بیشتر باشد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در پنج ماهه امسال 322 هزار و 847 مترمربع نقشه در این سازمان تهیه شده است که 70 هزار مترمربع از این میزان، مربوط به طرح های بازسازی منازل زلزله زدگان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ساخت و سازها برای تعمیر و بازسازی واحدهای آسیب دیده از زلزله، یکی از دلایل افزایش میزان ساخت و ساز در این استان بوده است اما به طور کلی امسال ساخت و ساز رونق گرفته است.

وی با بیان اینکه صنعت ساختمان بخش بسیار بزرگی از اشتغال را به خود اختصاص داده است اظهار کرد: امید می رود با مشارکت بیشتر مردم و با رونق ساخت و ساز کسب و کار نیز در این استان رونق گیرد.
وی با اشاره به افزایش برخی از اقلام مصالح ساختمانی گفت: برای کمک به رونق صنعت ساخت و ساز باید قیمت های مصالح ساختمانی کنترل شود.

محمدی افزایش قیمت برخی از اقلام مصالح ساختمانی را از دغدغه های صنعت ساخت و ساز عنوان کرد و گفت: قیمت میلگرد و برخی مصالح امسال افزایش یافته است که هزینه های تمام شده تولید ساختمان را بالا می برد.


منبع: https://goo.gl/UQBswa

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program