call_end 021-22638713

تلفات ساختمانی ایران نسبت به میانگین جهانی بالاست

استفاده از افراد فاقد صلاحیت در بخش ساخت و ساز منجر به جان باختن سالانه حدود 1900 نفر در کشور در حوادث ساختمانی می شود درحال حاضر تلفات ساختمانی ایران نسبت به میانگین جهانی بالاست و تقریبا به ازای هر 3 میلیون نفر ساعت در ایران یک حادثه و تلفات ساختمان داریم در حالیکه در کشورهای همسایه به ازای هر 8 میلیون نفر ساعت یک حادثه­ ­و در کره جنوبی به ازای هر 13 میلیون نفر ساعت یک حادثه و در کشورهای پیشرفته به ازای هر 20 تا 40 میلیون نفر ساعت یک حادثه داریم.
وی تصریح کرد: تا زمانی که کنترل های لازم در کشور در زمینه حضور افراد صاحب صلاحیت ­در بخش ساخت و ساز وجود نداشته باشد و درباره نتیجه کار از مهندسان ناظر بازخواستی نشود عمر ساختمانهای کشور هر روز کمتر می شود.

قربانخانی تاکید کرد: باید قانون نظام مهندسی ­اصلاح شود زیرا نحوه نظارت بین ساختمان 200 متری و دو هزار متری مشخص نیست.
وی درباره اجرایی نشدن قانون مقررات ملی­ ساختمان گفت: ما به عنوان جامعه مهندسین اصرار داریم این قانون رعایت شود و خواستار برکناری هر مقامی هستیم که در این حوزه­ کوتاهی کرده است چون در این میان حقوق مصرف کنندگان یعنی مردم پایمال می شود.

رئیس ­سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران درباره نظارت بر گودبرداریها نیز گفت: در سال 95 حدود 17 هزار بازدید از ساختمان ها و گودبرداری ها صورت گرفت­ و­­ صدها اخطار به مهندسان و مالکان داده شد همچنین گزارشهایی به شهرداری برای منع کار دادیم تا ایمنی لازم را تامین کنند.
قربانخانی­ تاکید کرد: تخلفات نسبت به چند سال گذشته کاهش یافته اما هنوز وجود دارد زیرا در کار ساخت و ساز هنوز افراد فاقد صلاحیت حضور دارند. کسانی که شغل دیگری جز نظارت برساخت و ساز­ دارند باید حضورشان در صنعت ساختمان کمرنگ تر شود.
 

منبع: https://goo.gl/JGBoC5

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program