call_end 021-22638713

اعطای احکام اعضای اصلی کمیته بهداشت، ایمنی و محیط زیست(HSE)

اولین نشست کمیته تخصصی HSE به همت دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با حضور مدیرکل دفتر مقررات ملی ساختمان و اعضای کمیته در محل سالن جلسات معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، برگزار شد.

در نشست فوق، از سوی حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی‌و‌کنترل ساختمان که همزمان ریاست کمیته HSE را برعهده دارد، احکام اعضای کمیته به آنها اعطا شد.

مهندس شیخ انصاری معاون مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، مسعود افراز و محمدعلی ریاحی از کارشناسان دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، مجید شرافتی‌نژاد، حسن سلطان‌علی و کمال‌الدین احمدیان با توجه به سوابق حرفه‌ای، محمدرضا یاسایی‌ضمیر نماینده کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمای مسکن و ساختمان کشور، سیدابوالفضل اشرف‌منصوری ریاست کانون سراسری انجمن های صنفی کارگری مسئولان حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار، رجب‌علی نیکویی نماینده سندیکای شرکت‌های ساختمان ایران و همچنین زینب شاکری دبیر کمیته و کارشناس دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان به عنوان اعضای کمیته HSE انتخاب شدند.

مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در نشست فوق، گفت: موضوع ایمنی به صورت جدی پس از برگزاری همایش آن در استان مازندران در دستور کار دفتر قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر مقررات ملی‌و‌کنترل ساختمان با تاکید بر این مطلب که موضوع ایمنی، بهداشت و سلامت (HSE) از ابتدا نیز به عنوان فعالیت ترویجی و تشویقی در دستور کار بود، افزود: از آنجاییکه دانشگاه تهران در بحث ایمنی، بهداشت و سلامت فعالیت های قابل توجهی انجام داد و مطالعات مناسبی در این زمینه دارد می تواند در ارزیابی کارگاه های ساختمانی توسط ارزیابان دارای صلاحیت نقش مهمی را ایفا کند.
وی ادامه داد: ۶ ماه از فعالیت دبیرخانه HSE می‌گذرد و فرهنگ‌سازی در موضوع مهم ایمنی، بهداشت و سلامت در استان‌ها آغاز شده است. در عین‌حال، آموزش کارشناسان حوزه ایمنی، بهداشت و سلامت نیز انجام شده و در این‌باره آزمون‌های مجازی و آنلاین برای حدود یکهزار نفر انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: کمیته فنی، نتیجه ارزیابی‌‌های انجام شده توسط ارزیابان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پیش‌تر، تفاهم‌نامه همکاری در طرح نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE) بین معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و دانشگاه تهران با تاکید بر ضرورت امر فرهنگ سازی به منظور کاهش سوانح ساختمانی به امضا رسیده بود. مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در اینباره گفته بود: حضور دانشگاه با دیدگاه نظری می تواند برخلاف دستگاه های دولتی که همواره از دیدی عمل گرا برخوردار هستند نتیجه خوبی را در این عرصه به دست آورد.

منبع:https://goo.gl/84cvCi

 

نظر خود را بنویسید

برنده نهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 1395 به انتخاب داوران

free website stats program